1. díl - Co je křišťálová koule a jakou si vybrat?

kristalova koule 1a dilPokud zvažujete koupi křišťálové koule, pak často v internetových diskuzích narazíte na příspěvky, kde na radu “Jakou kouli si mám koupit?” a “Kde prodávají křišťálové koule?” najdete odpověď takovouto “Tohle si nekupuj, je to obyčejné sklo a to nefunguje.” Je to pravda a není to pravda. Tak nějak půl na půl. Dovolte mi, abych to objasnil.

 

Mnoho lidí si představuje křišťálovou kouli jako dokonalý geometrický tvar. Ano, díky moderním technologiím dnes umíme vyrobit z křišťálu odlitek nebo minerál obrousit do dokonalé geometrické koule a dokonce bez vnitřních kazů a bublinek. Jak to ale bylo v dobách dávných?
Například staří druidové používali k věštění beryl. Ten zpravidla nebyl nijak kulatý. Byla to hrouda opracovaná tak, aby neměla žádné ostré hrany. Beryl nebyl leštěný, nebyl broušený, o průhlednosti berylu ani nemluvím. Přesto fungoval. Někteří věštci používali v dávné minulosti jantar, jiný obsidián (černé přírodní sklo) a další materiály. Když to shrnu, vaše věštecká koule nemusí být geometrický dokonalá koule, nemusí být z křišťálu a nemusí být ani průhledná. Co je tedy to nejdůležitější? Shrnu to na malého Patera, které jsem sestavil na základě vlastních zkušeností:

Patero pravidel pro výběr koule:

1. Koule se Vám musí líbit a vy se musíte líbit jí

Je pravidlem že kámen (v našem případě jde většinou o minerál) si vybírá svého majitele sám. Tak říkajíc “Oba musí být naladěni na stejnou vlnu.”

2. Materiál koule volím podle doby, kdy chci do koule nahlížet

(křišťál je vhodný pro věštění v noci při svitu Měsíce, obsidián pro věštění za bílého dne atd.)

3. Koule by neměla mít jeden kaz

Jeden úlomek, jedna rýha nebo jedna bublinka narušuje naši soustředěnost, odvádí pozornost jinam. Jsou koule, které mají stovky kazů najednou. Tolik kazů neodpoutává naši pozornost, jsou její nedílnou součástí.

4. Koule by neměla být těžká

Uvědomte si, že koule je z těžkého materiálu, není to plast. Nejen, že nám dopravci účtují poštovné za zboží podle váhy, ale je třeba brát ohled především na naše ruce, které nejsou zvyklé držet před sebou dvou kilogramovou kouli dvacet minut. Zde uvádím příklad váhy koule z křišťálu, který jsem převzal z jednoho e-shopu. Všimněte si, jak s průměrem koule narůstá její hmotnost:

  • průměr 60 mm - křišťál, váha 0,28 kg
  • průměr 70 mm - křišťál, váha 0,45 kg
  • průměr 80 mm - křišťál, váha 0,70 kg
  • průměr 90 mm - křišťál, váha 0,93 kg
  • průměr 100 mm - křišťál, váha 1,30 kg
  • průměr 110 mm - křišťál, váha 1,74 kg
  • průměr 120 mm - křišťál, váha 2,30 kg
  • průměr 130 mm - křišťál, váha 2,90 kg
  • průměr 150 mm - křišťál, váha 4,50 kg

Ke kouli s průměrem 80 mm a více, si vždy pořiďte podstavec, jinak vám tak říkajíc upadnou ruce.

5. Na velikosti a tvaru nezáleží.

Předpovídat můžete z jehlanu, z hranolu, oblázku či drúzy. Při nahlížení jde o propojení naší mysli (našeho třetího oka) se všudy přítomným universem, vesmírem a anděli, kteří putují světy. Toto spojení není závislé ani na tvaru ani na velikosti. Mnoho věštců má koule dvě - jednu mají doma na seance, druhou menší - cestovní.

Ukázky křišťálových koulí

Ještě považuji za důležité zde zmínit co je a co není křišťál. Na některých diskuzích jsem našel příspěvky, které říkají, že křišťálové koule na e-shopech jsou podvod a jedná se o sklo. Sám jsem v tom měl zmatek. Musel jsem kontaktovat přímo skláře, abych si v tom udělal jasno. Tak tedy pokud si chcete pořídit kouli z přírodního minerálu, nebude nikdy zázračně čirá. Vždy bude mít praskliny, tenké vlásky, bublinky nebo bude zakalená. Pokud chcete čirou kouli, pak musíte zvolit křišťálové sklo. Zde pomyslně zvedám prst jako varování a doporučuji si opravdu ověřit, že se jedná skutečně o křišťálové sklo. Pokud to neuděláte, pak můžete po zakoupení vlastnit opravdu obyčejné sklo, kouli ze skla na výrobu oken do automobilů či jiné průmyslové sklo. Křišťálové sklo je velmi podobné minerálnímu křišťálu. Hlavní rozdíl je především ve způsobu výroby. Když křišťál vyrobí příroda sopečnými erupcemi, tlaky a já nevím čím vším ještě (nejsem geolog), pak mluvíme o minerálním křišťálu. Pokud člověk použije stejné suroviny jako příroda, ale vyrobí je sám roztavením, smícháním a odlitím do formy, pak hovoříme o křišťálovém sklu.

Pokud se zde najde zkušený věštec z koule a nesdílí stejný názor nebo má jinou zkušenost, ať napíše svůj postoj do komentáře k tomuto článku. Když se o své zkušenosti podělíme, bude mít tento článek mnohem větší přínos pro začátečníky.

Děkuji, že jste vydrželi číst až sem a zvu vás na druhý díl s názvem “Co v kouli uvidím?”

Čti další 2. díl: Co v křišťálové kouli uvidím?

 

Ohodnotit tuto položku
(7 hlasů)
Martin B. H.

karty, odstraňování bloků, věštby.

Jeho zálibou je vykládání tarotu a andělských karet. Když přijde čas, nahlíží do křišťálové koule. Je vášní je studium esoteriky a získávání praktických zkušeností s věšteckými technikami období Vodnáře.

5713 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru